Zagospodarowanie przestrzeni w dużej łazience

Zagospodarowanie przestrzeni w dużej łazience
Dom
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Każdemu z nas bez wątpienia zależy na tym, aby nasz dom był urządzony funkcjonalnie, ale pozostawał przy tym atrakcyjny pod względem wizualnym. Nie budzi wątpliwości fakt, że jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu czy mieszkaniu jest łazienka. Zazwyczaj mamy problem z jej urządzeniem wtedy, gdy jest mała. Wbrew pozorom, trudności może nastręczać również właściwe zagospodarowanie przestrzeni w łazience pokaźnych rozmiarów. Na szczęście duże pomieszczenia mają znacznie więcej zalet niż wad. 

Co może znaleźć się w dużej łazience?

Jeżeli dysponujemy luksusem w postaci dużej łazienki, nie musimy odmawiać sobie ani wanny ani prysznica. Z powodzeniem możemy umieścić w niej zarówno ogromną, wygodną wannę jak i wielofunkcyjny prysznic z hydromasażem. Dzięki temu istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że wszyscy domownicy będą zadowoleni. Niektórzy wolą bowiem długą i relaksującą kąpiel w wannie przy świecach, a inni szybki i orzeźwiający prysznic. Dzięki zastosowaniu obu rozwiązań w naszej łazience, będziemy mieli możliwość swobodnego wyboru. Pomieszczenie, w którym zażywamy kąpieli trudno byłoby wyobrazić sobie bez szafek. Umieszczamy w nich leki, kosmetyki oraz inne akcesoria, które są nam niezbędne. Posiadacze niewielkich pomieszczeń mają jednak problem, bo znalezienie w nich miejsca dla szafki może nastręczać sporo trudności.

Duża łazienka pozwala nam zaś na umieszczenie takiej ilości szafek, jaka nam się żywnie podoba. Oczywiście zawsze należy zwracać uwagę na to, aby zachować umiar. Zbyt duża ilość szaf i półek mogłaby bowiem zaburzyć estetykę wnętrza i sprawić, że wizualnie wyglądałoby ono na znacznie mniejsze. Jeżeli mamy pokaźnych rozmiarów łazienkę, śmiało możemy postawić na długi blat, na którym umieścimy przydatne nam przedmioty. Warto również zdecydować się na dwie umywalki. To rozwiązanie sprawdza się głównie ze względów praktycznych. Jeżeli dwie osoby w tym samym czasie będą chciały skorzystać z umywalki, nie będzie to problematyczne. W dużych łazienkach z powodzeniem można umieścić również toaletkę. Dzięki temu przedstawicielki płci pięknej będą mogły wykonać staranny makijaż tuż po wyjściu z wanny. 

Jakie akcesoria mogą być przydatne?

Posiadanie dużej przestrzeni, którą możemy zaaranżować jako łazienkę daje nam niewątpliwie duży komfort psychiczny. Oprócz przydatnych urządzeń i mebli, o których wspomniano w powyższym akapicie, w dużych łaźniach warto umieścić przydatne akcesoria. Nie zapominajmy chociażby o koszu na śmieci, a także o pojemniku na brudne ubrania. Warto postawić na takie produkty, których wygląd będzie komponował się z wystrojem wnętrza. Bez wątpienia przyda nam się również kilka mydelniczek oraz uchwyt na papier toaletowy. Dobrze byłoby zatroszczyć się o to, aby wszystkie wspomniane akcesoria posiadały jakiś wspólny akcent kolorystyczny. Dzięki temu nasza toaleta będzie prezentowała się elegancko i z klasą. Unikniemy w ten sposób również chaosu, o który nietrudno w dużych pomieszczeniach. Jeżeli lubimy długo relaksować się w wannie, obok niej możemy umieścić niewielkich rozmiarów taboret. Będziemy mogli umieścić na nim kosmetyki, z których chcemy skorzystać, a także świece, które umilą nam kąpiel. Niewielkie krzesełko jest również doskonałą opcją dla moli książkowych. Łazienka to co prawda niezbyt dobre miejsce do przechowywania książek, ale wiele osób lubi z nich korzystać podczas relaksującej kąpieli. Dzięki taboretowi zawsze będziemy mieć pod ręką nasze ulubione pozycje. 

Właściwie udekoruj łazienkę

Pomieszczenie, w którym zażywamy kąpieli przede wszystkim powinno być funkcjonalne, ale trudno byłoby odszukać osobę, której nie zależy również na walorach estetycznych. Jeżeli dysponujemy dużym metrażem, możemy dość swobodnie dobierać poszczególne elementy dekoracyjne. Bardzo istotne jest jednak to, aby całość ze sobą współgrała. Dla wielu osób idealną ozdobą łazienki są kwiaty doniczkowe. Nic w tym dziwnego, bo zieleń dość skutecznie nas uspokaja. Dobrym rozwiązaniem do dużych łazienek będą monstery o charakterystycznych liściach. Doniczkę z rośliną możemy ustawić w jednym z rogów pomieszczenia. Ważne jest tylko to, aby unikać ustawiania donic z kwiatami w pobliżu wanny. Zbyt duża ilość pary wodnej oraz wysoka temperatura mogłyby im bowiem zaszkodzić.

Nie brakuje osób, które chcą udekorować obrazami ściany swoich łazienek. Nie przesadzajmy jednak z ich ilością. Jeden, średnich rozmiarów obraz na ścianie w zupełności nam wystarczy. Największym zainteresowaniem cieszą się malowidła i plakaty ścienne z wizerunkiem roślin, chmur czy kamieni. Bardzo dobrym wyborem będą również uspokajające pejzaże. Miłośnicy sztuki nowoczesnej mogą jednak zdecydować się na obraz przedstawiający geometryczne wzory. W sklepach z wyposażeniem łazienek znajdziemy mnóstwo rozmaitych dekoracji, dlatego każdy bez większych trudności znajdzie coś dla siebie. Niektóre ozdoby mogą pełnić również funkcje praktyczne. Mowa tu na przykład o dywanikach. Jeśli nasza toaleta jest utrzymana w stonowanej kolorystyce, śmiało możemy ożywić ją umieszczając pod wanną kolorowy dywanik.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*