Sypialnia w stylu glamour

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wnętrza w stylu glamour to elegancka, ekskluzywna przestrzeń, która doskonale sprawdzi się w sypialni. Styl ten zrodził się w XX wieku, ale cały czas wraca, a od kilku lat jest na szczycie wnętrzarskich trendów. 

Glamour to przede wszystkim blask, który może kojarzyć się z wnętrzami z filmów. Warto pamiętać, żeby nie przekroczyć granicy kiczu i zachować umiar przy wyborze dodatków. Jak stworzyć wyjątkową sypialnię w stylu glamour?

Główne zasady sypialni w stylu glamour

Styl glamour to połączenie kontrastów, pozornie niepasujących do siebie elementów, które razem tworzą zaskakującą i elegancką całość. Styl ten powstał w odpowiedzi na wnętrzarski minimalizm. Nie każdy przecież lubi delikatne akcenty. Glamour to blask i blichtr, w tym stylu nie ma kompromisów, choć zalecany jest umiar. Warto zatem skupić się na elementach pomieszczenia, a nie na bazie, jaką jest kolorystyka ścian.

Dobór kolorów do wnętrz glamour

W sypialni w stylu glamour warto dokładnie rozplanować ustawienie nawet drobnych rzeczy, bowiem przebywanie we wnętrzu ze zbyt dużą ilością błyskotek może być po prostu uciążliwe. Sypialnia jest oazą spokoju i relaksu, także warto pamiętać o umiarze. Kolory ścian, które zazwyczaj pojawiają się np. w salonach glamour, są jaskrawe, królują czerwienie, fiolety i intensywne róże. W przypadku sypialni warto postawić na coś mniej szalonego, doskonale pasować będą beże i przygaszone zielenie. Jedną z głównych zasad jest stosowanie mebli z wysoki połyskiem w połączeniu z matowymi ścianami, będą one dzięki temu stanowić neutralne tło dla ekstrawaganckich mebli i dodatków.

Elementy dekoracyjne sypialni glamour

Podczas aranżacji sypialni w stylu glamour nie możemy przeoczyć nawet najmniejszego szczegółu. Nie mamy co liczyć na przypadkowe dopasowanie. Mimo tego, że styl ten łączy wiele kontrastów, wszystko jest dokładnie zaplanowane. Spójność to słowo klucz, którym należy się kierować przy takich wnętrzach.

Łączyć można takie elementy jak nowoczesne łóżko i stare meble, czy lustro ze złota ramą z nowoczesną tapetą. Wszystko zależy od efektu końcowego. Sypialnia glamour nie obejdzie się bez złotych i srebrnych elementów. Są one kwintesencją blasku i blichtru. Wszelkie zdobienia w tych tonacjach będą świetnym dopełnieniem tego stylu, zarówno w sypialni, jak i w salonie.

Powiew luksusu

Sypialnia w stylu glamour powinna sprawiać wrażenie luksusu. Materiały, które ją zdobią, muszą być przede wszystkim błyszczące. Na podłodze np. doskonały będzie kamień, najlepiej w dużym formacie. Do tego poduszki i wykończenia z satyny, jedwabiu i atłasu. Taką stylową sypialnię warto uzupełnić dużymi lustrami i ozdobnymi lampami.

Zachowaj umiar

Modna sypialnia glamour nie może być przesadzona. Urządzenie takiego wnętrza wymaga smaku i umiejętności odpowiedniego łączenia poszczególnych elementów wystroju wnętrza. Aranżacja okazać się może przytłaczająca, jeśli użyjemy zbyt dużej ilości mocnych kolorów lub niedobranych dodatków. Najlepiej postawić na bezpieczną alternatywę i połączyć odcienie szarości i bieli z błyszczącymi fakturami. Do tego srebrne i złote elementy w postaci np. świeczników i lamp stworzą spójny kolorystycznie projekt. Jednak glamour to nie tylko blask, ale również elegancja. Ciekawe pomysły i inspiracje znaleźć można również w magazynach wnętrzarskich. Czasem warto najpierw zrobić rozeznanie, zanim rozpoczniemy przearanżowywanie wnętrza.

Zdj. główne: NeONBRAND/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*