Łazienka w bloku, jak ją praktycznie urządzić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na zamieszkanie w bloku, co jest związane z dużo mniejszym metrażem mieszkania niż ten dostępny w domach jednorodzinnych. Pomieszczeniem, które jest zwykle najmniejsze i traktowane z najmniejszą uwagą powodującą zmniejszoną funkcjonalność i estetykę, jest zazwyczaj łazienka. Niestety jeśli nie przyłożymy dostatecznie dużej troski do jej urządzenia to będzie to skutkować wieloma późniejszymi problemami i nieprzyjemnymi utrudnieniem życia codziennego dla całej rodziny. By uniknąć tego typu niepotrzebnych kłopotów należy wcześniej dobrze przygotować plan zagospodarowania łazienki i starannie wybrać odpowiednie meble i wyposażenie sanitarne.

Właściwy początek – podstawa sukcesu.

Projekt łazienki należy zacząć od funkcjonalnego ustawienia pionów wodno-kanalizacyjnych, by mieć jak największe możliwości późniejszej aranżacji. Jeśli kupiliśmy gotowe mieszkanie w stanie deweloperskim, to takie zmiany nie są już niestety możliwe, nie przekreśla to jednak szans na ładne i praktyczne wykończenie. Jeśli wielkość naszego mieszkania nie jest zbyt duża, to warto zastanowić się nad doborem płytek łazienkowych w kolorach dających efekt wizualnego powiększenia pomieszczenia. Dobrze spisują się ciemne podłogi i jasne ściany z dużymi lustrami, co daje wrażenie przestrzeni. Wybierając płytki ceramiczne lepiej zdecydujmy się na takie bez wielu elementów dekoracyjnych, ponieważ inaczej ryzykujemy przytłaczający i nieatrakcyjny efekt.

Jakie meble będą najlepsze?

Wybierając sanitaria postawmy na takie o bardzo wysokiej jakości wyprodukowane przez producentów mających dobrą renomę, ponieważ zapewni nam to wieloletnie korzystanie z łazienki, bez konieczności nieustannych dodatkowych remontów, które będą wiązały się z bardzo wysokimi kosztami. Koniecznie upewnijmy się, że te wybrane przez nas są pokryte specjalistycznymi powłokami zapobiegającymi wszelkim uszkodzeniom oraz działaniu wilgoci i silnych środków czyszczących. Skorzystajmy ze współczesnych możliwości aranżacyjnych, takich jak komponowanie własnych zestawów szafek, które wyprodukowane na wymiar pozwalają na wyjątkowo wydajne wykorzystanie każdego skrawka przestrzeni. Jeśli chcemy w łazience zmieścić pralkę, to najpraktyczniejszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na prysznic, a nie na wannę. Zaoszczędzenie miejsca zapewni nam również rezygnacja w oddzielnego sedesu i bidetu, na rzecz urządzenia wielofunkcyjnego.

Dekoracje i dodatki.

Tendencja do niepotrzebnego kupowania dużej ilości przeróżnych ozdób i dodatków staje się dosyć niemodna, co jest korzystnym zjawiskiem, ponieważ liczne dekoracje są niepraktyczne i sprawiają wrażenie nieustannego bałaganu i nieporządku. Lepiej zainwestujmy w estetyczne i stylowe akcesoria takie jak ładna mydelniczka, eleganckie ręczniki, gustowne wieszaki na płaszcze kąpielowe i koszyczki na niewielkie kosmetyki. Na koniec warto zaopatrzyć się w puchaty dywanik w jasnym kolorze, który ładnie będzie kontrastował z ciemną podłogą i da nam niezwykły komfort.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*