Wanna Z Hydromasażem – Czy Warto Ją Mieć?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dziś nikt nie jest zaskoczony, gdy słyszy o wannie z hydromasażem każdy rozumie, że kąpiele w niej są dobre dla zdrowia i urody. Dawniej, aby skorzystać z takiej przyjemności trzeba było udać się do placówki medycznej, obecnie można stać się jej zadowolonym posiadaczem takiego urządzenia.

Gdy pojawiają się problemy zdrowotne nie tylko u osób starszych, ale także u młodych ludzi bardzo przydatnym sposobem na poprawę zdrowia jest kąpiel w wannie z hydromasażem. Obecnie takie urządzenie służy do wykonywania tak zwanych zabiegów odmładzających. Ponadto wiele schorzeń takich jak: otyłość, cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe mogą nie powodować tak przykrych dolegliwości, jeżeli asystentem chorego jest taka wanna.

Zwłaszcza, jeśli połączyć gorące zabiegi z ćwiczeniami, prawidłowym odżywianiem, spacerami i innymi elementami zdrowego stylu życia. Wannę z hydromasażem można zainstalować w każdym mieszkaniu, nawet w małej łazience. Na rynku dostępne są wanny różnych rozmiarach, można więc swobodnie dopasować odpowiedni model.

Czy kąpiel z hydromasażem jest przydatna?

Kąpiel z bąbelkami usprawni krążenie krwi, złogi tłuszczu zmniejszą się, a dolegliwości bólowe kręgosłupa ustąpią i poprawi się stan narządów wewnętrznych, mięśnie i skóra uelastycznia się.

Podczas wodnego masażu dochodzi do aktywacji układu nerwowego, ulega poprawie metabolizm, regulują się zaburzone funkcje tarczycy i kory nadnerczy. Ponadto taka kąpiel łagodzi ból, zmęczenie i skutki stresu. Nawet przeziębienia można niwelować za pomocą hydromasażu a ponadto odporność zostanie wzmocniona i lepiej będzie chronić przed mnóstwem drobnoustrojów i wirusów.

Dla tych osób, które chcą schudnąć i stać się szczuplejsze, osiągnąć lepszy kształt we wszystkich tkankach przywrócić normalny bilans wodny taka kąpiel stanie się szybkim sposobem na aktywne rozbicie tkanki tłuszczowej. Po za tym zwiększa napięcie mięśni i skóry całego ciała. Martwe komórki skóry w tym samym czasie są usuwane, a skóra jest masowana delikatnie, dzięki czemu staje się młodsza i bardziej elastyczna.

Hydromasaż ma również działanie przeciwbólowe, łagodzi skurcze i zmniejsza pobudliwość odruchów, przyspiesza wchłanianie krwiaków, usuwa płyn z obrzękniętych tkanek. Stawy również przestają boleć lub ból się zmniejsza, ponieważ hydromasaż stymuluje procesy regeneracyjne w tkankach. Praca żołądka i jelit jest również poprawiona, natomiast ewentualne blizny i zrosty w przewodzie pokarmowym stają się bardziej miękkie udrażniając w ten sposób cały układ.

Jak dbać o wannę z hydromasażem

Nietrudno zadbać o wannę z hydromasażem wystarczy zapoznać się z instrukcją, a w zaawansowanych modelach jest nawet funkcja automatycznego czyszczenia. Ale przede wszystkim należy pamiętać, że po każdej kąpieli należy wytrzeć powierzchnię wanny szmatką. Okresowo myć gorącą wodą z odpowiednim detergentem oraz obficie płukać. Nie można używać tradycyjnych materiałów ściernych, ponieważ mogą zarysować błyszczącą powierzchnię.

Jednak kupując wannę z hydromasażem, każdy powinien zdawać sobie sprawę, że jest to skomplikowane urządzenie i wymaga przyzwoitej systematycznej opieki. Wszystkie środki do czyszczenia nie są jak zwykłe detergenty, ponieważ mają głęboki, ale delikatny wpływ na powłokę. Terminowa i kompetentna opieka nad tym systemem pomoże nie tylko długo jej służyć, ale zapewni wszystkim użytkownikom ochronę przed różnymi chorobami, przyniesie wiele szczęśliwych minut pobytu w łazience.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*