Plusy posiadania wanny

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób decyduje się na to, by posiadać w swoim domu wannę. Dla innych to jednak niezupełnie funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ zajmuje ona dużo miejsca, a kąpiel w niej zazwyczaj jest dosyć długa. To nie oznacza jednak, iż posiadanie wanny nie wiąże się z żadnymi plusami. To, co dla kogoś wydaje się być sporym minusem, dla innej osoby może być zdecydowanie plusem.

Relaksujące kąpiele w wannie

Zaletą posiadania wanny jest zdecydowanie to, że można w niej wziąć długą i relaksującą kąpiel. Nie możemy sobie na to pozwolić pod prysznicem. Większość z nas każdego dnia bardzo ciężko pracuje. Dlatego też po przyjściu do domu jesteśmy nastawieni na odpoczynek, chcemy chociaż odrobiny wytchnienia.

W takiej sytuacji nie ma nic lepszego niż dobra książka, kilka palących się świec i długa kąpiel. Tego rodzaju kąpiele mogą dobrze wpływać na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie, jeśli mamy na przykład do dyspozycji wannę z hydromasażem.

Dobrą opcją jest kupowanie soli do kąpieli, które mają działanie prozdrowotne. Wiele osób decyduje się również na to, by do kąpieli kupować specjalne kule, które dają piękną woń, ale często mają także działanie typowo nawilżające, przez co po kąpieli ciało nie jest wysuszone, a skóra szorstka. Jak widać, wanna może nie tylko być dla nas źródłem relaksu, ale także i miejscem typowo zdrowotnych kąpieli.

Wanna – praktyczna przy posiadaniu dziecka

Plusy posiadania wanny mogą odkryć również rodzice mający małe dziecko. Oczywiście takiemu dziecku kupuje się osobną, małą wanienkę. Jednak o wiele wygodniej jest wstawić ją do dużej wanny i nie bać się, iż coś się wyleje, niż stawiać ją na podłodze. Poza tym, gdy dziecko podrośnie, można również bez trudu kąpać je w dużej wannie, montując matę antypoślizgową. W przypadku, gdy mamy tylko prysznic, czasem trudno jest nam umyć dziecko.

Dbanie o porządek w łazience

Trzeba również przyznać, iż o wiele łatwiej jest zadbać o porządek w łazience, kiedy mamy wannę. Prysznic ma wiele różnego rodzaju zakamarków, niektóre elementy są także pokryte silikonem. Z czasem z bardzo ładnego prysznica niestety zbyt wiele nie zostaje. Wszędzie dostaje się brud, który trudno jest usunąć.

Na kabinie prysznicowej zbiera się brzydki osad z kamienia, który również nie chce zejść podczas codziennych porządków. Doprowadzenie prysznica do dobrego stanu czasem może zająć nam nawet kilka długich godzin, a efekt wcale nie musi być zadowalający.

Natomiast, gdy mamy do czynienia z wanną jest zupełnie inaczej. Przede wszystkim wanna ma gładką powierzchnię. Wystarczy zazwyczaj przetrzeć ją jakąś wilgotną ściereczką i już mamy wszystko doprowadzone do ładu.

Jeśli po każdej kąpieli dokładnie spłuczemy osad pozostały po pianie, nie zostanie nam już zbyt wiele do sprzątania. Wanna może także mieć specjalną baterię prysznicową, dlatego dla niektórych stanowi dwa w jednym. Z prysznica natomiast wanny nie da się zrobić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*