Ekologiczne rozwiązania do łazienki

Ekologiczne rozwiązania do łazienki
Dom
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ludzie w dzisiejszych czasach stają się bardziej świadomi. Ekologią jak i dobrem dla naszej planety zaczęły interesować się już nie tylko pojedyncze jednostki, a spora większość zaczyna się tym przejmować i próbować żyć w zgodzie z natura. Coraz częściej w miejscach publicznych mamy kontakt z rozwiązaniami pro środowiskowymi. Dlatego warto także zastosować te innowacje u siebie?

Jak możemy zmienić łazienkę, żeby była przyjazna ekologii?

Kiedy zaczniemy działać ekologicznie to szybko zobaczymy, że działanie w taki sposób wpływa na oszczędność energii i pieniędzy. Przy rodzinach wielodzietnych korzyści są widoczne gołym okiem. Dlatego od najmłodszych lat powinniśmy uczyć nasze pociechy zachowań pro ekologicznych i zachęcać je do rozwiązań przyjaznych środowisku. Do ofert producentów armatury łazienkowej coraz częściej wprowadzane są takie rozwiązania. Zastosowanie ich w naszej łazience szacunkowo pozwala zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt litrów dziennie.

Oszczędność wody

Bez wody nie ma życia, dlatego tak ważne jest, żeby nie marnować jej bezsensownie. Każdy powinien w życiu codziennym ograniczać zużycie tego cennego surowca. Można to zrobić modernizując łazienkę w taki sposób:
Baterie łazienkowe – ostatnio mocne uznanie zyskują baterie bezdotykowe, czasowe jak i baterie termostatyczne.

Pierwsze z nich działają na czujnik ruchu i woda leci tylko przez czas mycia rąk, przy drugich długość mycia rąk można zaprogramować na konkretną ilość czasu, ostatnie wyróżniają się tym, że woda z kranu leci od razu z odpowiednią temperaturą i nie czekamy i nie marnujemy zimnej wody. Przede wszystkim każdy powinien zaopatrzyć się w perlator jest to urządzenie, które napowietrza strumień wody, dzięki czemu ograniczamy jej zużycie, a nie tracimy ciśnienia w kranie.

WC – innowacyjny system spłukiwania 2/4. Podczas spłukiwania rozprowadzenie wody odbywa się w różnych kierunkach dlatego zużywa dużo mniej wody niż standardowe modele. Do wyboru mamy tylko 2 lub 4 litry przy spłukiwaniu. Oszczędność może dojść nawet do 30 litrów dziennie przy rodzinie 4 osobowej.

Warto w swojej łazience zainwestować w prysznic, jest zdecydowanie bardziej oszczędny niż codzienna kąpiel w wannie. Jeżeli jednak uwielbiamy wieczorne długie moczenie się, powinniśmy zainwestować w taką o wyprofilowanym i ergonomicznym kształcie, dzięki takim proporcjom ograniczymy ilość wlewanej wody do wanny.

Ekologiczne środki czystości

Powinniśmy ograniczyć używanie chemicznych detergentów czy środków czyszczących. Po co korzystać z chemii w dbaniu o czystość łazienki czy całego domu. Coraz więcej ludzi rezygnuje z produktów dostępnych w sklepach na rzecz substancji naturalnych, które każdy ma w domu, a pomagają one w walce z brudem równie dobrze jak nie lepiej niż środki z sklepowych półek.

Możemy skorzystać z takich produktów jak:
– soda oczyszczona,
– cytryna
– ocet
– spirytus salicylowy

Jeśli przeszkadza nam zapach z wyżej wyżej wymienionych pozycji, możemy dodać dowolny olejek eteryczny w celu polepszenia zapachu i aromatu naszego wcześniej przygotowanego środka czyszczącego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*